1. Po co jest SYSTEM SPRAWDZONYCH USŁUG?
  SYSTEM powstał po to, aby spośród setek tysięcy firm usługowych wskazać PROFESJONALISTÓW. Ułatwić w ten sposób klientowi, wybór odpowiedniej sprawdzonej firmy.
 2. Skąd wiadomo, które firmy są najlepsze?
  Jako kryterium oceny przyjęto REFERENCJE od klientów - im więcej zadowolonych klientów tym więcej referencji, tym większa pewność dobrze wykonanej usługi.
 3. Kto może przystąpić do SYSTEMU SPRAWDZONYCH USŁUG?
  Do SYSTEMU może przystąpić każdy przedsiębiorca wykonujący rzetelnie usługi, który chce budować własną markę oraz podnosić jakość usług i prestiż własnej firmy.
 4. Jakie korzyści płyną z przystąpienia do SYSTEMU SPRAWDZONYCH USŁUG?
  System Sprawdzonych Usług, jako niezależny organ na podstawie Twoich referencji pomoże wskazać, że jesteś sprawdzoną firmą. Pokazując referencje otrzymasz Certyfikat, a z nim prawo używania znaku "SPRAWDZONA JAKOŚĆ USŁUG". Bierzesz udział w corocznym konkursie FIRMA ROKU oraz masz szansę zdobycia tytułu "PROFESJONALISTA"
 5. Kiedy firma otrzymuje CERTYFIKAT?
  Aby zdobyć Certyfikat, wpisana firma musi mieć pakiet STANDARD, przedstawić minimum 5 REFERENCJI (od firm) lub 10 REKOMENDACJI (od osób prywatnych).
 6. Jak długo ważny jest certyfikat?
  Certyfikat jest ważny przez 1 rok od daty wystawienia.
 7. Co jeszcze robimy dla firm w Systemie Sprawdzonych Usług?
  Pomagamy prowadzić firmę, robimy: wizytówki, banery, papier firmowy, gadżety reklamowe itp. Informujemy o szkoleniach, targach i wydarzeniach branżowych.
 8. Co to są REFERENCJE i w jaki sposób się je wystawia?
  REFERENCJE to najskuteczniejszy sposób potwierdzenia jakości Twoich usług.                                                                                                  Od klientów indywidualnych: zbierane na kartach REKOMENDACJA - system kart pocztowych, z opłatą przerzuconą na SYSTEM SPRAWDZONYCH USŁUG (pakiet 10 kart).Tę kartę fachowiec po wykonaniu usługi, daje do wypełnienia klientowi, następnie wrzuca ją do skrzynki pocztowej. Po dotarciu do administratora i kontroli, rekomendacja jest umieszczona przy wpisie firmy.                            Od firm: zwykle wystawiona na papierze firmowym wystawcy, należy ją zeskanować i przesłać do Systemu (po zalogowaniu).
 9. Co decyduje o pozycji firmy w SYSTEMIE SPRAWDZONYCH USŁUG?
  Pozycja jaką zajmuje firma w bazie profesjonalistów zależy tylko i wyłącznie od ilości posiadanych referencji. Pierwszą pozycję zajmuje firma, która ma najwięcej REFERENCJI (od firm i osób prywatnych).
  Pozycji wyświetlania firmy w Systemie Sprawdzonych Usług nie można kupić.
 10. Co zrobić jeśli firma jest w SYSTEMIE SPRAWDZONYCH USŁUG, a jakość świadczonych usług jest niska?
  Jeśli jesteś klientem, któremu jakaś firma wpisana do Systemu Sprawdzonych Usług zrobiła "fuszerkę", należy dokładnie wypełnić zgłoszenie reklamacyjne. Zostanie ono przesłane do konkretnej firmy. Firma ta ma 21 dni na załatwienie reklamacji lub wyjaśnienie jej. Jeśli tego nie uczyni zostanie usunięta  z Systemu Sprawdzonych Usług.
 11. Czy posiadając firmę wielooddziałową, mogę dokonać jednego wpisu dla wszystkich oddziałów?
  Niestety nie, każdy z oddziałów sam pracuje na własną pozycję, każdy musi przesyłać własne referencje i każdy oddział otrzyma własny certyfikat z prawem używania znaku Sprawdzona Jakość Usług.
 12. Jakie są jeszcze korzyści z przystąpienia do SYSTEMU?
  Oprócz wielu korzyści materialnych wymienionych w punkcie 7, są jeszcze te niewymierne. Jeśli w firmie jest kilka oddziałów lub kilka brygad to zapewne właściciel nie jest w stanie wszystkiego dopilnować osobiście. Przymus pobierania referencji z każdej wykonanej usługi powoduje zwiększenie kontroli nadzorczej, a co za tym idzie poprawienie jakości usługi. REFERENCJA nic nie kosztuje. Zdobywając Certyfikat Systemu Sprawdzonych Usług pracujesz na miano PROFESJONALISTY.
 13. Czy można samodzielnie dokonywać zmian we wpisie firmy?
  Tak. Każda firma posiada login i może w dowolnej chwili i dowolną ilość razy zmieniać i poprawiać wpis. Może również dodawać referencje, certyfikaty, zdjęcia itp. Wszystkie poprawki są widoczne po zaakceptowaniu przez administratora Systemu.
 14. Kto to jest PARTNER BRANŻY?
  Partner Branży to wiodący producent lub importer w konkretnej branży, któremu zależy na podnoszeniu jakości usług w Polsce. Umieszczony jest na początku w konkretnej branży, w której jest Partnerem dla Systemu Sprawdzonych Usług. PARTNER ma prawo do umieszczenia przeszkolonych przez siebie wykonawców, monterów, instalatorów, serwisantów, projektantów w spisie firm w Systemie Sprawdzonych Usług. Każda umieszczona przez niego autoryzowana firma ma logo PARTNERA, co znacznie przyczynia się do podniesienia jej wiarygodności.
 15. Kto to jest PARTNER SYSTEMU?
  Partner Systemu to stowarzyszenie, związek grup zawodowych, organizator targów, który podejmuje czynne działania na rzecz wdrażania nowych technologii, ochrony środowiska i podnoszenia jakości usług w Polsce.
 16. Co to jest POTWIERDZONA REFERENCJA i jak się ją otrzymuje?
  Potwierdzona referencja to procedura, którą wprowadziliśmy w 2019 roku i polega na potwierdzeniu referencji przez wystawcę. Firma - posiadacz referencji przesyła ją do Systemu a my jako System Sprawdzonych Usług występujemy z prośbą do wystawcy aby potwierdził jej wystawienie.
 17. Jak można wpisać firmę do SYSTEMU SPRAWDZONYCH USŁUG?
  Należy wejść na stronę www.fachoweuslugi.pl, wypełnić formularz "dodaj firmę", pokazywać referencje i rozwijać się.