FR BUS Kowalski i Wspólnicy sp.k. 3z s.c. R.Kowalski, P. Szramkowski (10)

Firma Rainbow Bus zaistniała na rynku dnia 1 kwietnia 1996 roku i funkcjonuje do dziś, sukcesywnie się rozwijając.
W 2004 roku dzięki ustawicznemu rozwojowi Rainbow Bus został przekształcony w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością o nazwie FRBUS.

W początkach swojego istnienia dysponowała wyłącznie dwoma samochodami marki Ford Transit (9 osobowymi) i swoim zasięgiem obejmowała zaledwie trasę Wtelno - Bydgoszcz.
Z czasem, gdy chętnych do korzystania z jej usług zaczęło przybywać (punktualność i bardzo niskie ceny!), podjęto decyzję o zakupie nowych, większych i bardziej komfortowych pojazdów (m.in. Solbus SOR 9,5). Również zwiększono obszar obsługiwanych tras o kolejne miejscowości obejmując nim m.in. Koronowo, Mroczę, Dobrcz i Solec Kujawski.

Zgodnie z wytyczonymi celami i w trosce o pasażerów w 2001 roku firma uzyskała certyfikat (świadectwo kwalifikacji samochodowych w krajowym przewozie osób) wydany przez Instytut Transportu Samochodowego potwierdzający jej profesjonalizm.

Współpraca z samorządami lokalnych miejscowości oraz doskonałe opinie, którymi cieszy się nasze przedsiębiorstwo w Urzędach Miast i Gmin województwa kujawsko-pomorskiego zaowocowały w 2005 i 2006 roku podjęciem inicjatyw w zakresie przewozów na terenie miasta Bydgoszcz oraz gminy Sośno.

W ramach dalszych przekształceń pod koniec 2006 roku FRBUS sp. z o.o. stała się częścią grupy-spółki komandytowej Kowalski i Wspólnicy a początek 2009 wiąże się ze strategią promocji marki FRBUS zarówno wśród stałych jak i nowych klientów .

Dzięki rozważnym krokom logistyczno-marketingowo-ekonomicznym jako pierwsi w regionie kujawsko-pomorskim stworzyliśmy połączenie autobusowe o wysokim standardzie (m.in. system rezerwacji miejsc oraz indywidualna obsługa klienta) pomiędzy Portem Lotniczym Bydgoszcz a Toruniem.

W chwili obecnej cały czas skupiamy naszą uwagę na istniejącej sieci linii komunikacyjnych FRBUS oraz planujemy dalszy jej rozwój.
FRBUS już od 14 lat punktualnie, komfortowo, bezpiecznie i za rozsądną cenę wozimy Was do pracy, szkoły lub na wypoczynek. 200 000 pasażerów miesięcznie, ponad 8000 kilometrów dziennie przez 363 dni w roku: to właśnie marka FRBUS.
Jako dynamicznie rozwijająca się firma każdego dnia pracujemy nad tym, by podróżowanie z nami kojarzyło się Wam z przyjemnością i spokojem. W związku z tym ustawicznie podnosimy standard naszej floty oraz dokładamy wszelkich starań, by obsługa witała Was z uśmiechem tak abyście zawsze opuszczali nasze pojazdy usatysfakcjonowani.
Jeśli chcesz się przekonać, że tak jest wsiądź do autobusów z logo FRBUS kursujących w ramach linii komunikacyjnych regionu kujawsko-pomorskiego lub wynajmij nasz pojazd i podróżuj nim po Polsce.

Linie obsługiwane przez przewoźnika:

komunikacja gminna Koronowo:
1 Koronowo - Nowy Dwór - Buszkowo - Lucim - Mąkowarsko
4 Koronowo - Wierzchucin - Osiek - Wilcze - Wierzchucin - Koronowo

linie lokalne do/z Bydgoszczy:
401 Bydgoszcz - Wtelno - Koronowo - Pieczyska
402 Bydgoszcz - Mochle - Witoldowo - Koronowo
403 Bydgoszcz - Janowo - Bożenkowo - Samociążek - Koronowo - Pieczyska
404 Bydgoszcz - Wojnowo - Sicienko - Teresin - Samsieczno - Mrocza
405 Bydgoszcz - Osielsko - Dobrcz - Wudzyn
406 Bydgoszcz - Borówno - Strzelce - Gądecz - Trzęsacz - Dobrcz
407 Bydgoszcz - Ślesin - Nakło - Mrozowo - Kraczki
408 Wałdowo - Pruszcz - Karolewo - Serock - Koronowo
410 Bydgoszcz - Makowiska - Solec Kujawski
411 Koronowo - Bydgoszcz
412 Bydgoszcz - Wojnowo - Sicienko - Dąbrówka Nowa

linie pracownicze:
Frosta Bydgoszcz - Nakło - Mrocza - Witosław
Tabemax Bydgoszcz - Białe Błota - Szubin

tabor FR Bus:
1 BMC Levend XL
1 BMC Probus 750 L
2 Mercedes Sprinter AutoCuby
1 Mercedes 612D
6 Irisbus Crossway 12m
1 Autosan A0909L
1 Iveco Turbo Daily 49-12
1 Plaxton Beaver
7 Setra S215 UL
2 Setra S315 UL
2 Solbus C9,5
1 SOR C9,5
SŁOWA KLUCZOWE

FR BUS Kowalski i wspólnicy,  Koronowo woj.kuj.pomorskie,  komunikacja,  transport pasażerski transport,  spedycja,  komunikacja pasażerska,  przewozy osobowe,  mikrobusy,  autobusy,  wyjazdy okolicznościowe,  wesela,  przysięgi,  przewozy rodzinne,  komunikacja regionalna , firma z referencjami

Referencje od firm (5)


Certyfikaty (5)

Wyślij wiadomość do firmy

Możesz wysłać wiadomość do firmy korzystając z formularza


Dane kontaktowe:
FR BUS Kowalski i Wspólnicy sp.k. 3z s.c. R.Kowalski, P. Szramkowski

ul. Stopka 7
86-010 Koronowo
woj. kujawsko-pomorskie
fax: 52 382 36 77